Menu

K-FLEX POLSKA - Specyfikacja produktów K-FLEX

Współczynnik przewodności cieplnej - λ

Przewodność cieplna jest miarą zdolności materiału do przekazywania ciepła. Im niższa wartość współczynnika λ danego materiały, tym lepsze są jego właściwości termoizolacyjne.

Poniższa tabela przedstawia porównanie współczynnika przewodności cieplnej dla różnych materiałów:

Aluminium λ = 200 W/mK
Woda λ = 0.58 W/mK
Drewno λ = 0.12 W/mK
Kauczuk λ = 0.033* W/mK
  *  w temp. 0°C dla K-FLEX ST  ≤ 25 mm
Read more...

Zakres temperatur

Nasze materiały można stosować w instalacjach pracujących w zakresie temperatur od -200 °C do +175 °C. Zakres temperatury dla każdego produktu jest zawsze podany w odpowiedniej specyfikacji.

Read more...

Jakość i Bezpieczeństwo

Nasze materiały mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie konieczne są rygorystyczne badania i międzynarodowe dopuszczenia do zastosowań morskich, kolejowych, petrochemicznych i czystych.

Read more...

Elastyczność i łatwość użycia

Łatwość montażu naszych materiałów odróżnia je od innych rozwiązań dostępnych na rynku. Izolacje ze spienionego kauczuku dzięki ich giętkości i elastyczności nadają się do izolacji termicznej najróżniejszych powierzchni: kanałów wentylacyjnych, przewodów, kolan, zaworów, kołnierzy, zbiorników. Doświadczony instalator docenia maksymalną czystość, gdyż nie pozostawiają one śladów i odpadów podczas pracy. Również prace renowacyjne i konserwacyjne są niezwykle proste i mogą zostać wykonane oszczędzając czas montażu, których nie można osiągnąć korzystając z innych materiałów.

Read more...

Reakcja na ogień

Wszystkie nasze produkty są certyfikowane i nadzorowane przez czołowe laboratoria międzynarodowe, które potwierdzają, iż są one samo gasnące w przypadku pożaru. Lata doświadczeń i obecność na międzynarodowych rynkach pozwoliły nam na spełnienie najbardziej surowych norm: BS 476, DIN 4102, Euroklasy, włoska Classe 1, hiszpańska M1, francuska NF-FEU, amerykańska ASTM i są to tylko niektóre z ponad 1500 certyfikatów, które otrzymały nasze materiały.

Read more...