Menu

Firma L’ISOLANTE K-FLEX została założona w 1989, w Roncello, w prowincji Mediolanu przez Amedeo Spinelliego – dzięki jego wcześniejszemu i ugruntowanemu doświadczeniu zdobytym w sektorze przetwórstwa gumy. Powstał tam pierwszy zakład produkcyjny wytwarzający materiały izolacyjne ze spienionego kauczuku do izolacji termicznej. Firma zatrudniała początkowo 35 osób...

W 1998 roku po prawie 10 latach od założenia K-FLEX kieruje swoją uwagę poza granice europejskie, zakładając w Chinach (K-Flex Rhein) swój pierwszy z 4 zakładów produkcyjnych na chińskim terytorium, z których ostatni zaczął w pełni funkcjonować na początku 2009 roku. W 1999 roku został otwarty pierwszy zakład produkcyjny w Turcji W marcu 2001 roku otwarto zakład produkcyjny w Youngsville (Karolina Północna), następnie w Rosji (2005) a w 2008 w Indiach i Malezji.

W międzyczasie następował dalszy rozwój firmy w Europie w postaci nowych oddziałów w Niemczech (grudzień 2000), w Skandynawii (lipiec 2005) w Polsce (grudzień 2005), w Wielkiej Brytanii (kwiecień 2006) i w lipcu 2008 w Rumunii.

K-FLEX rozwija się bardzo szybko, rozszerzając i dywersyfikując linie produktów w poszczególnych sektorach oraz umacnia swoją obecność na rynkach całego świata: zgodnie z tym podejściem, K-FLEX dokonał kilku strategicznych zakupów w Wielkiej Brytanii, Chinach i Stanach Zjednoczonych.
W szczególności niezwykle istotny był rok 2008, w którym K-FLEX przeprowadził kilka strategicznych operacji pozwalających umocnić pozycję na najważniejszych rynkach. W styczniu 2008 K-FLEX nabył udziały w spółce Joint Venture Nomaco K-FLEX w USA: nowa spółka K-FLEX USA L.L.C w całości należy do kapitału włoskiego i dzięki 5 punktom dystrybucyjnym rozlokowanym na terytorium Stanów Zjednoczonych zapewnia szybką i wydajną odpowiedź na potrzeby klientów, mając na celu stanie się głównym graczem w sektorze izolacji w Ameryce Północnej.
W kwietniu 2008 roku, L’ISOLANTE K-FLEX umocnił kontrolę nad działalnością prowadzoną w Chinach, podpisując umowę nabycia całości udziałów posiadanych przez Pan-Chen Overseas Co.Ltd. w K-FLEX (Hong Kong) Inslulated Company Limited i przejmując nad nią pełną kontrolę. Silna obecność K-FLEX na rynku chińskim przyniosła wymierne efekty w postaci dwucyfrowego rocznego wzrostu w ostatnich 5 latach: uzyskana pozycja pozwala grupie skoncentrować własną strategię zarówno na Chinach jak i na obszarze Azji i Pacyfiku, poprzez szybsze wprowadzanie innowacyjnych technologii.

Ostatnie w porządku chronologicznym jest nabycie 100% BeEx Ltd, która stanowi dla L’ISOLANTE K-FLEX ważny element dywersyfikacji, dzięki rozpoczęciu działalności w sektorze żywności i napojów.

HISTORY 3

back to top