Menu

 IsoCalc jest programem zaprojektowanym do wykonywania podstawowych kalkulacji strat oraz zysków ciepła wykorzystywanych przy projektowaniu modelu obliczeniowego w projektach technicznych. Program pozwala określić, jaki produkt najlepiej zastosować na rurociągach, przewodach i instalacjach:

Właściwości programu IsoCalc
Przyjazny interfejs pozwala zminimalizować rozmiary okienek i uzyskać dostęp do paska z aplikacjami podczas pracy programu.

Rozszerzenie zakresów temperatur w celu wykonania obliczeń dla izolacji instalacji kriogenicznych.

Dostępny w wielu językach.


Standardowe, wymagane dane w celu wykonania obliczeń o których powyżej to: temperatura czynnika, temperatura otoczenia, średnica rury, wilgotność względna, długość rury i prędkość przepływu. 

Nie jest konieczne wprowadzenie wszystkich wymaganych danych w celu właściwego funkcjonowania programu.

Jeśli nie dysponujemy którymś z parametrów, np. wilgotnością względną możliwe jest skorzystanie z programu symulując rożne warunki, który prezentuje tym samym finalnemu użytkownikowi poszczególne warianty zalecanej grubości izolacji, która może być zastosowana. Dane bazowe uwarunkowane są wieloma czynnikami, które muszą być brane pod uwagę, np. dla kondensacji należy określić warunki funkcjonowania systemu. 

Program może pracować z systemami operacyjnymi Windows.

back to top